1

Ubedljiva pobeda košarkaša Kolubare protiv Tamiša

Košarkaši Kolubare bili su ubedljivi na svom terenu u okviru 15. kola Košarkaške lige Srbije. Oni su savladali pančevački Tamiš rezultatom 91:60. Ovo je bila jedna od najboljih partija izabranika trenera Dušana Radovića od njegovog dolaska na klupu Kolubare, a najbolji igrač na utakmici bio je Nikola Simić sa 24 postignuta poena. Nakon 15 odigranih kola, Kolubara se nalazi na osmom mestu na tabeli sa 21 bodom. U narednoj rundi takmičenja zeleno crni gostuju ekipi OKK Beograd, a utakmica će biti odigrana u subotu 18. januara.

Nakon lošijeg starta u Košarkaškoj ligi Srbije, ekipa Kolubare vezala je tri veoma važne pobede, sve tri na svom terenu, u Sportsko rekreativnom centru „Kolubara“. Posle pobede nad Napretkom i Vršcem, najubedljiviju pobedu Lazarevčani su ostvarili protiv pančevačkog Tamiša, 91 : 60. U prvom poluvremenu viđena je ravnopravnija borba pa je i rezultat bio nerešen – 43 : 43. Težak rad daje rezultate, rekao je trener Kolubare Dušan Radonjić i čestitao svojoj ekipi na prikazanoj igri.

Pojačanja koja su nedavno stigla u Lazarevac su opravdala očekivanja, kaže Radonjić i najavljuje susret sa OKK Beograd, narednim rivalom u 16. kolu Košarkaške lige Srbije.

Kapiten Kolubare Nikola Simić čestitao je igračima na novoj pobedi. Njega posebno raduje dobra odbrana saigrača. Bivšem klubu, ekipi Tamiša, poželeo je uspeh u nastavku takmičenja i opstanak u ligi.

Čestitke na zasluženoj pobedi domaćinu je uputio i šef stručnog štaba Tamiša Bojan Jovičić. Naglasio je da je njegov tim loše odigrao utakmicu u Lazarevcu, posebno u drugom poluvremenu.

Igrač pančevačkog Tamiša Branislav Labudović pridružio se čestitkama na račun Kolubare, koja je bila bolji tim u svim segmentima igre.

U 16. kolu igrače Kolubare očekuje gostovanje ekipi OKK Beograd, a utakmica će biti odigrana u subotu 18. januara.