1

Fudbalerke Kolubare izgubile od Crvene zvezde

Fudbalerke Kolubare izgubile su na domaćem terenu od Crvene zvezde. U 14. kolu zahvaljujući jednom golu Crvena zvezda se iz Lazarevca vratila sa 3 boda. Za fudbalerke Kolubare bila je presudna povreda Nevene Mičić u 36. minutu. Posle jednog, na izgled bezazlenog duela, igračica Kolubare  zadobila je ozbiljniju povredu a pomoć joj je ukazana u DZ “Dr Đorđe Kovačević“ i VMA.

zene fudbal 1

Povreda mlade Nevene Mičić u 36. minutu poremetila je fudbalerke Kolubare, kako na polju igre, tako još više na psihološkom planu, što je Crvena zvezda iskoristila i ostvarila minimalnu pobedu od 1:0. To je ujedno i epilog utakmice 14. kola kojom je počela prolećna sezona u Superligi.

zena fudbal 2

Posle jednog, na izgled bezazlenog duela, igračica Kolubare je ostala da leži na travi. Hitno je prebačena u Dom zdravlja, a kako je konstatovana ozbiljnija povreda, transportovana je na VMA. Ruku na srce, u tom trenutku, malo ko je u taboru kluba iz Lazarevca razmišljao o fudbalu. Pre toga, zeleno – crne su odlično parirale kvalitetnijem rivalu, a koji je imao i nepotrebnu pomoć sudija.

fudbal 3Posle izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je domaći tim imao najbolju priliku preko Krunićeve koja je bila neprecizna, gošće iz Beograda su na početku drugih 45 minuta golom Ane Šćepović, stekle prednost i uspele da je održe do kraja. Fudbalerke Kolubare su se borile, pokušavale da stignu do izjednačenja, ali nisu uspele u tim namerama. Pokušao je trener Petar Đinđić, izmenama nešto da promeni u odnosu snaga na terenu, ali pomaka, bar rezultatskog, nije bilo. U finišu meča Crvena zvezda je mogla da poveća prednost, ali ni gošće nisu bile precizne u završnici akcija.

Lazarevčanke su i dalje na poslednjem mestu sa sedam osvojenih bodova. U narednom kolu Kolubara odlazi u goste ekipi TSC iz Bačke Palanke.