1

Kolubara i Napredak podelili bodove u Lazarevcu i osigurali ostanak u ligi

Fudbaleri Кolubare i Napretka igrali su u Lazarevcu nerešeno 2:2 u meču 35. kola Superlige Srbije. Pogotke za Кolubaru postigli su Uroš Đuranović u 42. iz penala i Miloš Đokić u 94. minutu. Podeljenim bodovima iz ovog meča, i domaćini i gosti  osigurali su ostanak u Superligi Srbije. Napredak će u narednom kolu gostovati ekipi Mladosti u Novom Sadu, dok će Кolubara igrati sa Radnikom u Surdulici.

Kolubara Napredak

U produžetku meča, zahvaljujući golu Miloša Đokića, Kolubara je uspela da izjednači rezultat i podeli bodove sa Napretkom. Zanimljiv meč igrao se u Lazarevcu a vidno oslabljena ekipa Kolubare uspela je da izori za bod. Trener Veroljub Dukanac kaže da je nedostajalo sedam igrača koji su „nosili“ tim kroz celo takmičenje  ali da su zeleno crni borbenošću uspeli da osiguraju ostanak u Superligi Srbije.

Golove za Napredak dali su Bojan Čečarić u 18. i Bojan Matić u 80. minutu iz penala. Do samog kraja očekivalo se da će Napredak kući ići sa tri boda ali je u produžetku meča Kolubara izjednačila. Poželili smo da damo i treći gol ali smo zbog nesmotrenosti primili gol. Milsim da je realan ishod ovog meča upravo rezultat 2:2, kaže šef stručnog štaba Napretka Dragan Perišić.

Još dva kola ostalo je do kraja takmičenja a Kolubara u narednom gostuje ekipi Radnika iz Surdulice.