1

Kolubara u derbiju bolja od Smedereva

Pobedom u derbiju 6. kola nad Smederevom rezultatom 25:21, rukometaši Kolubare su se posle samo tri dana, vratili na prvo mesto Super B lige. Lakše nego što se očekivalo, Lazarevčani su na kolena bacili rivala iz Đurđevog grada.

RK Kolubara

Na neki način, zeleno-crni su se ovim trijumfom koliko-toliko iskupili za remi sa Voždovcem u prethodnom kolu, kada su izjednačujući gol primili iz deveterca, kada je meč praktično već bio završen.

Od samog početka Kolubara je držala konce igre u svojim rukama, gradila igru, stvarala prednost i praktično, nije dozvolila da meč uđe u neizvestan tok. Ponednički put “krtice” trasirale u prvom poluvremenu kada su stekli pet golova prednosti i na domor otišli sa 12:7. Najveće zasluge za takav rezultat idu na adresu sjanog golmana Marka Mrdovića, koji je zaustavio čak 11 šuteva, a pritom je odbranio i sedmerac.

RK Kolubara

U nastavku zeleno-crni su čuvali stečenu zalihu, pa su gosti iz Smedereva samo u par navrata uspevali da spuste zaostatak na tri gola. Smederevci su postajali sve nervozmiji, pa su u finišu utakmice u jednom trenutku zbog isključenja, igrali sa trojicom rukometaša u polju. Izabranici trenera Vladimira Dragićevića su to znalački iskoristili i derbi mirno priveli kraju.

I ovoga puta kod Kolubare najefikasniji je bio Stamenković sa osam datih golova, a pratili su ga: Mirko Jovanović sa 4, Krupniković i Vujošević sa po 3, odnosno Trivić i Radovanović sa po 2 dok je Đurđević postigao jedan gol. Inače, trener Dragićević zbog bolesti nije mogao da računa na kapitena Nenadića.

U narednom kolu lazarevački rukometaši gostuju u Velikoj Plani gde će se sastati sa Moravom.