1

Košarkaši Kolubare pali u produžetku

Košarkaši Kolubare doživeli su i peti uzastopni poraz. U dramatičnom meču 21. kola Košarkaške lige Srbije, Lazarevčani su na svom terenu pretrpeli poraz od ekipe Pirota posle produžetka rezultatom 93:91. U regularnih 40 minuta nije bilo pobednika, na semaforu je pisalo –  83:83. Košarkaše Kolubare već u četvrtak 18. februara očekuje teško gostovanje i duel u Novom Sadu protiv Vojvodine.

Kolubara - Pirot

Važnost utakmice ostavila je traga na domaće igrače. Na drugoj strani, gosti su dobro otvorili meč, stvarali prednost, ali je Kolubara uspevala da uhvati priključak, pa su se timovi smenjivali u vođstvu. Već tada se naslućivalo da bi pobednika mogao da odluči jedan napad, jedan šut ili greška. Tako je i bilo. Pirot je otišao na odmor sa vođstvom od 40:39.

Košarkaši Kolubare

I nastavak je doneo istu sliku, ali je ovoga puta Kolubara popravila igru u skoku, a kada su se razligrali Žad i kapiten Simić, činilo se da su „rudari“ na dobrom putu da ostvare važnu pobedu. Ali, ni gosti, predvođeni sjajnim Filipovićem, nisu se predavali. Onda sledi dramatična završnica. Minut pre kraja, sastav trenera Marka Dimitrijevića, imao je šest koševa viška – 82:76. Međutim, nekoliko grešaka dovelo je do toga da se uđe u produžetak.

Košarkaši Pirota

Piroćanci su stvorili prednost, a Lazarevčani su propustili nekoliko dobrih prilika da izjednače, pa čak i da preokrenu rezultat. Poslednji napad nije odigran kako je bilo zamišljeno, gosti su se odbranili i za njih slavlje je moglo da počne.