1

Rukometaši Kolubare vezali tri pobede

Maksimalni učinak imaju rukometaši Kolubare posle tri odigrana kola Super B lige. “Krtice“ su na domaćem terenu bile bolje od ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja, koju su savladali rezultatom 30:25. Ovom pobedom Lazarevčani su zadržali lidersku poziciju na tabeli.

rukomet 1

I posle trećeg odigranog kola, rukometaši Kolubare uz ekipu Smedereva, imaju maksimalan učinak. Ovoga puta, na domaćem parketu, Lazarevčani su savladali jedinstvo iz Novog Bečeja, ostvarivši pobedu od 30:25. Na taj način, popularne “krtice” su zadržale vodeću poziciju na tabeli Super B lige Sever – Centar.

Bilo je jasno na samom početku utakmice da će sastav trenera Vladimira Dragićevića da vodi glavnu reč. Raspoloženi u napadu, hrabri u odbrani stvarali su rezultatsku razliku. Gosti su odolevali u prvih desetak minuta, a ostali period je pripao domaćinima.Već na poluvremenu Kolubara je imala vođstvo 16:12.

U redovima Kolubara prednjačio je i ovoga puta pucački raspoloženi strelac Nikola Stamenković, koji je postigao sedam golova. U jednom trenutku zeleno-crni su imali i plus od deset golova razlike.

Pored Stamenkovića, u redovima pobednika u strelce su se upisivali: Radovanović 5 golova, Vujošević 4, Nenadić 3, Lazar Panovski, Miloš i Mirko Jovanović, Đurđević i Krupniković po dva gola, dok je Dušan Panovski postigao jedan.

Rezultati 3. kola: Mačva (B) – Ub 28:25, Voždovac – Sivac 27:27, Smederevo – Lavovi 31:27, Kolubara – Jedinstvo (NB) 30:25, Morava (VP) – Inđija 26:31, Vrbas – Jugović 22:25.

PLASMAN: Kolubara, Smederevo po 6, Mačva (B), Jugović, Voždovac, Vrbas po 4, Inđija, Sivac po 3, Ub 2, Jedinstvo (NB), Morava (VP), Lavovi bez bodova.

U 4. kolu narednog vikenda sastaju se: Jedinstvo (NB) – Jugović, Inđija – Vrbas, Kolubara – Mačva (B), Sivac – Smederevo, Lavovi – Morava (VP), Ub – Voždovac.