1

Tamiš – Kolubara 112:84

Želje je bilo, ali je efekat izostao. Prevedeno na sportski termin, košarkaši Kolubare poraženi su u Pančevu od ekipe Tamiša rezultatom 112:84. Pa tako sada imaju bilans od deset pobeda i petnaest poraza.

Da su Lazarevčani igrali kao u prvih deset minuta meča, verovatno bi skuplje prodali kožu, možde i stigli do željenog rezultata. Ovako, bodovi su pripali domaćem sastavu, koji je znalački iskoristio greške zeleno-crnih i stigao do potpuno zaslužene pobede.

Kolubara je imala lepih 28:20 posle prve deonice, ali je u drugoj četvrtini dozvolila Pančevcima da ubace 35 poena, što je tada bio ne samo potpuni preokret, već i vetar u leđa za domaći sastav. Poluvreme 55:49.

To što su strpeljenjem i realizacijom izgradili, domaćini su u preostalom delu utakmice samo dograđivali. Do kraja meča, postavljalo se samo pitanje rezultata. Pobednik je praktično, već posle trećeg perioda bio rešen.

Da Tamiš ima kvalitet svedoči i podatak da su Pančevci u svojim redovima imali čak sedmoricu igrača sa dvocifrenim brojem postignutih poena, kao i to, da su se dva preostala igrača iz protokola takođe upisala u strelce.

Kod Kolubare, najefikasniji je bio Luka Gašić sa 19 ponea, dok su Vuletić i Simić postigli po 17 koševa. Zeleno-crni bi već u sredu 24. marta u 19 časova, trebalo da odigraju odloženu utakmicu sa kragujevačkim Radničkim.