1

Želite da budete supercica? Trenirajte atletiku

Ženska atletika
Naše dame na Evropskom prvenstvu u atletici pokazale su se više nego dobro. Tatjana Jelača (24) je osvojila srebrnu medalju u bacanju koplja, a i vice-šampionka Evrope u skoku u dalj, Ivana Španović (24), dobila je srebro u ovoj disciplini. Sportske uspehe prati neizostavno odlična forma, pa sa pravom ove sportiskinje nazivamo super devojkama.

Ivana Španović
Foto / Instagram

Njih dve imaju samo 24 godine, a na ovom Evropskom prvenstvu u atletici uspele su da se „uspnu“ čak do srebra.

Tatjana Jelača je, bacivši koplje 64,21 metar, postavila novi nacionalni rekord. Ipak, od zlata ju je delilo 20 centimetara – Čehinja Barbara Špotakova bacila je koplje 64,41 metar.

Tatjana Jelača

Ivani je zlato izmaklo samo za 4 centimetra, ali ona kaže da ne žali za njim i da joj i srebro mnogo znači. Francuskinja Elojza Lezur je pokupila zlato skočivši 6,85 metara.

Uživala sam u takmičenju, nadmetala sam se i borila sa najboljima. I nije mi krivo što sam izgubila od Lezurove, jer je ona trenutno jedna od najboljih skakačica na svetu – rekla je Ivana.

Njih dve su kupile srca skoro svih muškaraca koji su gledali Evropsko prvenstvo u atletici. Bar svih srpskih muškaraca. Godine i godine vrednog rada i treninga ocrtavaju se na telima ovih fantastičnih sportistkinja. Ljubav prema sportu i dobar izgled očigledno idu zajedno.

Vitka Ivana je za nijansu popularnija među muškarcima. Svaki njen mišić je zategnut taman onoliko koliko treba i koliko jednoj ženi priliči. A može se pohvaliti i trbušnjacima kakve mnoge žene žele. Uvek pozitivna i nasmejana, Ivana nikog ne ostavlja ravnodušnim. Kad ona skače, mnoga srca poskaču zbog nje. Prvu medalju na svetskom prvenstvu Ivana je osvojila 2007. godine u konkurenciji kadeta, kada osvaja srebro, dok je 2008. pobedila na svetskom prvenstvu za juniore. Od tada ređa samo uspehe.

Tatjana Jelača je prvi zapaženiji uspeh imala 2008. godina na svetskom prvenstvu za juniore, gde je osvojila bronzu. Zatim je 2013. na Mediteranskim igrama osvojila srebro i iste godine postavila nacionalni rekord Srbije u bacanju koplja. Spretna, okretna, snažna i odlučna, i ona je uspela da uzdrma muška srca.

Ivana i Tatjana su dokaz da se uporan rad definitivno isplati i da se tajna dobrog izgleda krije u fizičkoj aktivnosti.