Borac oštećen u derbiju sezone

U derbi meču zonskog ranga takmičenja, grupa Beograd, Borac Lazarevac – Prva Iskra Barič: 0-2. Utakmica koja je mnogo toga donosila pripala je gostima iz Bariča pre svega zahvaljujući glavnom arbitru susreta.

FK Borac

U derbi meču koji je besprekorno organizovan uz poštovanje svih propisanih mera domaći fudbaleri su bili bliži pogotku u prvom poluvremenu. Najbolju šansu u tom delu meča imao je Stojanović kada je u 44. minutu tukao pored gola gostiju. Tokom celog prvog dela meča glavni sudija meč je navlačio za gostujuću ekipu sitnim seckanjem igre i javnim opomenama za domaće igrače.

Upravo je jedna od tih odluka odlučila pobednika meča. Početkom drugog poluvremena nakon što je propustio da dosudi očigledan penal za Borac nakon obaranja Stojanovića, glavni sudija dodeljuje drugu javnu opomenu Đuketiću, jedom od najboljih igrača u prvom delu utakmice.

Odmah nakon toga je usledila najbolja prilika na meču za domaću ekipu kada je Gospavić sa sedam metara pogodio golmana gostiju iz Bariča. Prva Iskra je povela u 60. minutu kada je jedna lopta ubačena iskosa završila ispod golmana Ćosića u mreži.

FK Borac

Iako su bili brojčano slabiji domaći igrači su nastojali da poravnaju rezultat ali kad god bi došli u izglednu priliku da ugroze gol gostiju na scenu je stupao glavni arbitar koji je svaki atak sekao i prekidao. Konačan rezultat je postavljen u 83. minutu udarcem sa distance.

U 88. minutu meča nezgodnu povredu je doživeo Mitrović koji je nakon meča morao da potraži pomoć u Urgentnom centru.

Treba napomenuti da je veliki broj Lazarevčana utakmicu pokušao da isprati sa brda iza Borčevog stadiona što je bio izuzetno lep prizor i pokazatelj koliko je Borac poštovan klub.