Crvena Zvezda savlada Kolubaru na domaćem terenu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Kolubaru u Lazarevcu u u utakmici 17. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0. Golove za Zvezdu postigli su Aleksandar Pešić u 45. i Kalifa Kulibali u 49. minutu. Zvezda je upisala osmu pobedu u nizu u Superligi Srbije, ukupno četrnaest, dok je Kolubari ovo treći neuspeh u nizu i sada se nalazi u plej-aut zoni. Pre početka meča fudbaler Zvezde Aleksandar Pešić proglašen je za igrača 16. kola a od sponzora je dobio ček na 50. 000 dinara koji je poklonio u humanitarne svrhe.

Pešić

Izabranici Miloša Milojevića su od prvog minuta postavili tempo i diktirali igru, a Kolubara je odmah stala u defanzivu. Crveno-beli su do prednosti došli u 45. minutu u poslednjem napadu prvog dela. Trener Milojević rekao je nakon završetka meča da je igra bila korektna sa obe strane i da su igrači Kolubare bili čvrsto organizovani i da su imali dobar blok. Igrači Zvezde reagovali su dobro a jedino su navijači ostali uskraćeni  za lepršaviju igru i jedan gol više, kaže Milojević.

Zvezdin pogodak

Trener Milojević odmorio je većinu startera i šansu pružio i mladim igračima.

Zvezdu sada očekuje meč odluke protiv Monaka u Ligi Evrope u četvrtak.

FK Kolubara tribine

Veroljub Dukanac trener domaće ekipe čestitao je Zvezdi na pobedi i poželeo im puno uspeha u Monaku. Pokazali smo da zaslužujemo ovaj rang takmičenja, kulturom ponašanja naših navijača, kaže Dukanac i dodaje da je od igrača samo tražio da posle utakmice budu ponosni sami na sebe.

Kolubara Zvezda

Zvezda će u sledećem kolu dočekati Mladost iz Lučana, a Kolubara gostuje Radničkom u Nišu. Pre početka meča fudbaleru Zvezde Aleksandru Pešiću uručena je nagrada za igrača 16. kola. Od sponzora Mozzart Bet-a dobio je ček na 50. 000 dinara koji je donirao za lečenje Marka Stankovića, fizioterapeuta FK Radnički iz Niša.