Kolubara – Radnički 77:99

Važnost utakmice kao da je okovala ruke košarkašima Kolubare. Lazarevčani su u jako važnom meču, u trci za opstanak, na domaćem parketu poraženi od kragujevačkog Radničkog rezultatom 77:99.

Prve dve četvrtine pripale su gostima iz Kragujevca, ne toliko ubedljivo, ali opet, sasvim dovoljno da se stekne prednost od šest koševa viška posle tog dela utakmice – 54:48. Ali, ostaće zapisano da je Nikola Simić, kapiten i bez sumnje prva violina Kolubare, ostvario učinak od čak 26 postignutih koševa! Učinak je u tih 20 minuta bio zaista impresivan: 4 od 4 za dva poena, 3 od 4 za tri i 9 od 9 kada je reč o slobodnim bacanjima! Međutim, i gosti su imali sjajnog i raspoloženog Andreju Stevanovića, koji je poput Simića pogađao iz svih pozicija.

Kragujevčani su bolje otvorili i nastavak meča, pa su napravili seriju od 10:0. Peh za Kolubaru je svakako činjenica da je upravo kapiten Simić zaradio treći faul, pa je jedno vreme proveo na klupi. Gosti su sa šest, otišli na 12 poena razlike – 76:64.

Pokušala je Kolubara iz petnih žila da se primakne gostima, ali malo toga je polazilo od ruke izabranicima trenera Marka Dimitrijevića. Na drugoj strani, gosti su bili strpljivi, snažni u odbrani, a kako ih je i šut služio, rutinski su utakmicu priveli kraju i osvojili dva boda i na taj način prebrinuli brige oko opstanka.

Zeleno-crne očekuje još dosta posla na tom putu. Prvi, naredni bitan meč je sa Slogom iz Kraljeva. Kolubara je ponovo domaćin u subotu od 19 časova.