LazarevacSportVesti

“Krtice” se vratile na tron

Već posle prve utakmice natavka prvenstva Super B lige, rukometaši Kolubare su se vratili na vodeću poziciju. Popularne “krtice” su na domaćem terenu bile bolje od Inđije ostvarivši pobedu rezultatom 21:16.

RK Kolubara

Bio je to zapravo meč 10. kola iz jesenjeg dela, koji je zajedno sa narednim kolom prebačen u prolećni kalendar. Bilo kako bilo, lazarevački rukometaši su opravdali ulogu favorita i upisali planirane bodove.

U duelu sa relativno malo golova, poslebno u prvih 30 minuta, domaći sastav je pokazao više. Kolubara je na odmor otišla sa dva gola predosti kada je rezultat glasio 7:5. Pre toga, Inđija je vodila sa 5:4. Podatak koji je možda i odlučio pobednika, svakako je činjenica, da su gosti posle tog vođstva, prvi naredni pogodak postigli tek posle ravno 20 minuta igre, kada su smanjili zaostatak na 12:6.

Rukometaši Kolubare

Izabranici trenera Vladimira Dragićevića, su u drugom delu znalački čuvali prednost od šest-sedam golova viška i na taj način, utakmicu mirno priveli kraju.

Kod zeleno-crnih najefikasnije je bio Lazar Panovski sa sedam golova, a u strelce su se još upisivali: Stamenković 3 gola, Krupniković, Miloš i Marko Jovnović po 2, dok su po jednom mrežu pogađali: Vujošević, Protić, Dušan Panovski i Ivanović.

Kolubara je i dalje jedina ne poražena ekipa u ligi i sa 18 osvojenih bodova nalazi se na prvom mestu. U sledećem 11. kolu Lazarevčai odlaze u goste ekipi Lavovi iz Bačke Palanke.