Pesma Kolubarinih dama na premijeri u Kragujevcu!

Start iz snova. Početak za – istoriju! Fudbalerke Kolubare su u debitantskom meču u Superligi Srbije, upisale prvu pobedu i to na gostovanju u Kragujevcu protiv Radničkog 1923 – 2:1.

Fudbalerke Kolubare

Iskusna Slađana Lazarević, uspela da u 36. minutu primora golmanku Radničkog 1923 na kapitulaciju. Na taj način devojke u belim dresovima su krunisale dobru igru, ali još više bile su nagradjene za trud i zalaganje po izuzetno sparnom vremenu i na odmor otišle sa minimalcem.

Domaće su u nastavku više napadale, a izabranice trenera Stevana Vasiljevića su zatvarale prolaze ka svom golu, a priliku da zadaju novi udarac Kragujevčankama su vrebale iz kontranapada. I upravo jednu takvu pukotinu u poslednjoj liniji domaćina, Lazarevčanke su iskoristile da dupliraju prednost. Ovoga puta strelac je bila Jovana Sretenović.

Ipak, Radnički 1923 uspeva u 86.minutu da vrati neizvesnost, posle gola iz sumnjivo dosuđenog penala, strelac je bila kapiten Tamara Jurišević. Do kraja, nije bilo vremena ni prilika za promene. Lazarevčanke su uzdignutih ruku napustile srce Šumadije.