Radnički – Kolubara 90:97

Pred današnje gostovanje u Kragujevcu, košarkaši Kolubare su se potajno nadali da bi mogli da stignu do pobede. Posle 40 minuta zanimljive i uzbudljive igre, Lazarevčani su uspeli da zabeleže pobedu rezultatom 97:90.

Simić i Vuletić

Domaćini su posle izjednačene igre u prvoj četvrtini, u preostale dve bili uspešniji, a onda je usledio poslednji period u kojem su zeleno-crni ubacili čak 31 poen, a pritom, rivalu dozvolili da postigne samo 15 što je ispostaviće se, odlučilo pobednika.

U redovima Kolubare najefikasnije je bio Vuk Đorđević koji je postigao 21 poen, a uspešno su ga pratili kapiten Simić sa 19, Gašić sa 18, dok su Šparović i Vitković ubacili po 16 koševa.

Posle ovog duela “rudari”  su trenutno na deobi četvrtog mesta, jer imaju skor od pet pobeda i isto toliko poraza. U narednom kolu, u subotu u Mionici od 18 časova, Kolubara će se sastati sa pančevačkim Tamišom.