Ubske odbojkašice osvojile 54. Kup Srbije

Odbojkašice Uba osvojile su trofej Kupa Srbije, pošto su u finalu savladale Jedinstvo iz Stare Pazove sa 3:2. Ubljanke su ostvarile istorijski uspeh u finalu 54. Kupa Srbije koji je održan u Ubu.

Odbojkašice Uba

Rekordan broj gledalaca u Sportskoj hali bio je motiv više da igračice Uba pruže svoj maksimum i donesu prvi trofej Kupa svom gradu i klubu. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Jelena Vulin sa 21 poenom, Anica Kutlešić 15, a Aleksandra Gligorić upisala je 16 poena, koja je ujedno proglašena i za MVP finala.

Dodela priznaanja odbojkašice Uba

Meč dostojan finala, publici u Ubu pružile su odbojkašice kako Uba tako i Jedinstva iz Stare Pazove. Odbojkašice Uba osvojile su Kup Srbije, pošto su na domaćem terenu pobedile Jedinstvo iz Stare Pazove sa 3:2.

Odbojkašice Uba pehar

Igračice Marijane Boričić lavovski su se borile do poslednjeg sekunda a po prvi put svom gradu i klubu donele su trofej Kupa Srbije.  Trener ubskih odbojkašica Marijana Boričić kaže da je osećaj sjajan nakon finala i da je ovo najveći uspeh kluba u istoriji postojanja.

Marijana Boričić

Uz veliku podršku navijača, Ubljanke  su nizale poene i osvojile istorijski i prvi trofej, kada su trofeji u pitanju, i to u svom gradu. Aleksandra Gligorić je proglašena i za najkoirisniju igračicu finala.

Aleksandra Gligorić

Nakon istorijskog uspeha, Ubljanke imaju jedan dan pauze i nastavljaju vredno sa treninizima i novim takmičenjima.