Fudbaler Marko Vučetić, prvi Kolubarin strelac u Super ligi Srbije

Fudbalski klub Kolubara upisao je prve bodove u Super ligi Srbije, nakon remija sa FK Radnikom iz Surdulice na svom terenu. Nakon početnog neuspeha na samom startu prvenstva, osvojeni su istorijski bodovi golom Marka Vučetića na asistenciju Miloša Filipovića. Naredna utakmica igra se u Senti u ponedeljak 2. avgusta od 19h protiv TSC-a.

Nakon prvog kola i svog premijernog meča u društvu najboljih, FK Kolubara je pretrpela poraz u Kruševcu od domaćeg Napretka rezultatom 3:0. Iako taj rezultat ne opisuje najbolje odnos snaga koji je bio na terenu tokom meča. Prednost domaćeg terena kao i podrška navijača svakako su jedan od razloga zašto je Kolubara na prve bodove morala da sačeka da bude domaćin u gradu rudara.

Marko Vučetić već tri godine igra za  Kolubaru, nakon uspešnog perioda igranja kako u domaćim tako i u inostranim klubovima. Ističe zadovoljstvo organizacijom i statusom u klubu kao i realizovanim istorijskim uspehom – plasmanom u Superligu Srbije.

Nakon sjajnog prvog poluvremena u utakmici sa Radnikom iz Surdulice, došlo je do malog pada tempa tokom drugih 45 minuta što je verovatno posledica neiskustva igranja u Superligi ali i velika odgovornost koju su igrači osećali prema sopstvenim navijačima.

Nakon prva dva kola Kolubara zauzima 13 mesto na tabeli Superlige Srbije, a u narednom kolu gostuje favorizovanom TSC-u iz Bačke Topole, klubu koji poslednjih sezona beleži dobre reztultate i  ravnopravno se suprostavlja najjačim rivalima Superlige. Utakmica TSC – Kolubara će biti odigrana u Senti.