Istorijska noć: Tri boda ostala u Lazarevcu

Fudbaleri Kolubare ostvarili su istorijski uspeh savladavši u Lazarevcu ekipu Čukaričkog rezulatatom 3:1. Kolubara je uspela da iznenadi favorizovani tim sa Banovog brda i posle preokreta upiše prvu pobedu u Super Ligi Srbije. Junak utakmice bio je Uroš Đuranović koji je postigao dva pogotka. U narednoj rundi takmičenja zeleno – crni će u Novom Sadu odmeriti snage sa Proleterom.

Do prvog, ujedno i istorijskog trijumfa u sezoni stigli su fudbaleri Kolubare koji su kao domaćini iznenadili jaku ekipu Čukaričkog i slavili rezultatom 3:1 i to nakon preokreta jer je prvi poveo Čukarički golom Đorđa Jovanovića u 24. minutu, ali je odgovor Kolubare stigao samo šest minuta kasnije kada je se u strelce upisao Uroš Đuranović za rezultat 1:1.

Bogdan Mladenović je u 50. minutu doneo prednost Kolubari da bi konačnu pobedu potvrdio ponovo Uroš Đuranović u 79. minutu svojim drugim golom na utakmici postavši tako junak istorijskog uspeha. Šef stručnog štaba zeleno – crnih Dejan Đurđević izrazio je zadovoljstvo prvom superligaškom pobedom Kolubare. Vrlo su značajna tri boda koja su osvojena na ovoj utakmici i ozbiljan su postrek za nastavak borbe u Super ligi Srbije, poručio je Đurđević.

Čukaričkom je ovo bio treći meč u sezoni i prvi poraz nakon dve vezane pobede, dok je za ekipu Dejana Đurđevića ovo prva pobeda i sada iz četiri utakmice Kolubara ima četiri boda. Prema rečima Dušana Đorđevića, šefa stručnog štaba fudbalskog kluba Čukarički, utakmica sa Švedskim Hamarbijem u okviru kvalifikacija za Ligu konfederacije bila je izuzetno teška što su zeleno – crni znali da iskoriste pred domaćom publikom.

Ovom pobedom fudbaleri Kolubare stavili su do znanja da se na njih ozbiljno može računati i da se njihovo premijerno učešće u elitnom rangu neće svesti samo na puku borbu za opstanak, već da imaju mnogo veće ambicije. U petom kolu Kolubara će u Novom Sadu odmeriti snage protiv Proletera.