Izložba slika Danila Stojanovića u galeriji Simonida
U galeriji „Simonida“ Centra za kulturu Lazarevac otvorena je prodajna izložba slika Danila Stojanovića iz Valjeva. Danilo je rođen je u Pančevu 1964. godine. Završio je umetnički smer – idustrijski dizajn u Gimnaziji u Valjevu. Radio je u Holding korporaciji „Krušik“ u Valjevu. Ovo je treća samostalna izložba, a ovaj umetnik je učestvovao na više kolektivnih izložbi.
Danilo Stojanović se izložbom u galeriji Simonida prvi put predstavlja Lazarevčanima a ovo mu je treća samostalna izložba. Sve slike su rađene tehnikom ulje na platnu a pored mrtve prirode na izložbi su prikazani i aktovi i pop art. Slike izložene u galeriji Simonida su većinom novijeg datuma ali ima i onih nešto starijih.
Izložba je prodajnog karaktera i svi posetioci će moći da je pogledaju do 21. novembra. Danila Stojanovića nakon Lazarevca očekuju izložbe u Mionici, Lajkovcu, Osečini, Jagodini i Smederevskoj Palanci.