Janković presudio Vranjancima

Pobedom nad Dinamom iz Vranja od 1:0 fudbaleri Kolubare uspeli su koliko-toliko da se iskupe za poraz na prolećnoj premijeri od Loznice na domaćem terenu. Jedini gol za Lazarevčane postigao je Nikola Janković u 34. minutu.

FK KOLUBARA 1Znali su svi u redovima “rudara” da ih očekuje težak zadatak protiv, po tradiciji, neugodnih Vranjanaca koji su u prošlosti znali da osvoje bodove na Gradskom stadionu. Dodatni teret za učenike trenera Zorana Milinkovića, bio je upravo loš start drugog dela sezone, pa se pobeda nametala kao obaveza.

FK KOLUBARA 2I pre vodećeg gola domaći su mogli do prednosti. Milisavljević, Filip Stojanović i Milosavljev nisu iz dobrih pozicija uspeli da pogode mrežu. A, onda na scenu stupa već pominjani Janković. Upravo ovaj fudbaler je započeo akciju iz koje je postignut, ispostavilo se na kraju gol odluke. Promešao je Nikola Janković odbranu Dinama, a onda su u akciji učestvovali Vučetić i Milosavljev, posle čijeg centaršuta je defanzivac Kolubare glavom poslao loptu u mrežu.

Gosti iz Vranja nisu se branili, ali su isto tako, bili bezidejni u završnici akcija. Na drugoj strani, zeleno-crni su nastojali da iskoriste svaku pukotinu u odbrani rivala.

FK KOLUBARA 3Mogla je Kolubara da overi pobedu, kada sredinom drugog poluvremena, Marko Vučetić iz odlične pozicije nije pogodio cilj. Umesto mreže, ciljao je visoko preko gola. Do kraja, vodila se rovovska borba za svaku loptu, ali rezultat se više nije menjao.

Kolubara je posle 19. kola  trenutno na trećoj poziciji sa 32 boda, ali i utakmicom više od Grafičara. U narednom kolu, Lazarevčani gostuju u Kruševcu ekipi Trajala. Meč je na programu u subotu od 14 časova na stadionu Napretka.