BeogradLajkovacSportVesti

Jedinstvo uzelo prvu pobedu protiv Železničara, sledi meč u Lajkovcu

U prvoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije za odbojkašice, odigranoj u Staroj Pazovi, Jedinstvo je posle preokreta pobedilo Železničar sa 3:2, po setovima 21:25, 21:25, 25:21, 25:23 i 16:14. Vodio je Želja sa 2:0 u setovima, u trećem setu 20:16, a onda su domaće odbojkašice nanizale devet poena, a Lajkovčanke samo jedan.

Usledio je psihološki pad izabranica Mirjane Musulin, tako da su u četvrtom setu domaće odbojkašice vodile sa 19:12. Iako je Želja postepeno topio tu prednost, teško je bilo napraviti preokret i set je završen sa 25:23. U izjednačenom tajbreku Želja je imao meč loptu na 14:13, ali sa dva poena Mirosavljevićeve i greškom u napadu Oluićeve Jedinstvo je napravilo još jedan preokret i povelo sa 1:0 u finalnoj seriji.

Druga utakmica finala će se odigrati u sredu, 24. aprila u Lajkovcu od 17.30 časova, a treća u subotu, 27. aprila od 18.00 časova u Staroj Pazovi. Ukoliko bude potrebno, četvrti i peti meč će se odigrati 29. april (Lajkovac) i 2. maj (Stara Pazova). Titulu prvaka Srbije osvojiće ekipa koja ostvari tri pobede, a utakmice će se naizmenično igrati u Pazovi i Lajkovcu.