LazarevacSportVesti

Kolubara je u Superligi!

Fudbaleri Kolubare pobedili su u 33. kolu Prve lige Srbije ekipu Borca iz Čačka rezultatom 3:1 i na taj način kolo pre kraja prvenstva izborili istorijski plasman u Superligu, prvi put za 102 godine postojanja kluba. Strelci za Kolubaru bili su Aleksandar Jovanović, Nemanja Cvetković i Vladan Milosavljev, dok je jedini pogodak za Čačane postigao Stefan Bojović. Na tabeli Prve lige Radnički iz Kragujevca i Kolubara imaju po 66 bodova dok je trećeplasirani Kabel. U poslednjem kolu zeleno – crni gostuju u Zemunu, a utakmica će biti odigrana u sredu 19. maja.

Slavlje Kolubare

Ljubitelji sporta u Lazarevcu dugo su čekali trenutak da u fudbalu dobiju klub koji se takmiči u najvišem rangu u zemlji. To se ostvarilo nakon utakmice 33. kola Prve lige. Sjajnom partijom zeleno – crni su dokazali da se trud i rad isplate i postigli istorijski uspeh za 102 godine postojanja Fudbalskog kluba Kolubara. Prvi gol za Lazarevčane postigao je Aleksandar Jovanović u 23. minutu utakmice, što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Slavlje posle prvog gola

Kolubara početkom drugog poluvremena golom Nemanje Cvetkovića u 47. minutu stavlja do znanja da želi u viši rang takmičenja. Gosti iz Čačka nisu se predavali pa je pogotkom Stefana Bojovića u 62. minutu Borac uneo neizvesnost u meč. Ipak, Kolubara nije dozvolila iznenađenje, i Vladan Milosavljev golom u 87. minutu meča stavlja tačku na dilemu ko je pobednik ovog susreta.

Slavlje posle pogotka

Trener Kolubare Zoran Milinković čestitao je svima istorijski uspeh i izrazio uverenje da će zeleno – crni pružati dobre partije i u Superligi.

Kapiten Kolubare Nikola Vasiljević nije krio zadovoljstvo ni emocije nakon ulaska u Superligu. Zahvalio je svima na istorijskom uspehu.

Slavlje igrača i uprave

Svoje utiske nakon meča izneli su sportski direktor Dragiša Urošević i predsednik Fudbalskog kluba Kolubara Nemanja Ivanović. Čestitali su upravi i igračima kluba što su pokazali da su najbolji kada je najpotrebnije.

Predsednik opštine Lazarevac Bojan Stević bodrio je zeleno – crne u najvažnijem meču za klub. Nije krio emocije velikim uspehom koji je ostvaren.

Proslava ulaska u Superligu

Takmičenje u Prvoj ligi završava se 19. maja kada će biti odigrano poslednje, 34. kolo, u kojem će Kolubara ići na megdan Zemunu, ekipi koja će od naredne sezone takmičenje nastaviti u nižem rangu. U čast plasmana u Superligu Srbije, nakon utakmice je upriličen spektakularni vatromet.