BeogradLazarevacVesti

Obeleženo pet godina postojanja udruženja „Likovnih umetnika i ljubitelja umetnosti“ Lazarevac

Izložbom ručnih i umetničkih radova u holu bibilioteke ‘’Dimitrije Tucović’’ Lazarevac obeleženo je pet godina postojanja udruženja „Likovnih umetnika i ljubitelja umetnosti“ Lazarevac. Svečano otvaranje svojim nastupom uveličali su i članovi sekcije Kluba za starija lica Lazarevac. Izložba čiji je inicijator Nada Marković će trajati do 21. januara.

Ručni radovi, skulpture i slike izloženi su u holu biblioteke ‘’Dimitrije Tucović’’ povodom pet godina od osnivanja udruženja „Likovnih umetnika i ljubitelja umetnosti“ Lazarevac. Izložba je otvorena na inicijativu Nade Marković čiji su ručni radovi takođe izloženi. Otvarajući izložbu direktorka lazarevačke biblioteke Jasmina Ivanković je istakla da je i ovo samo jedan od načina nastavka plodonosne sradnje udruženja i kulturnih ustanova.

Tokom svog petogodišnjeg rada udruženje „Likovnih umetnika i ljubitelja umetnosti“ Lazarevac okupilo je 100 članova. Predsednik udruženja Zoran Dunjić predstavio je sve izlagače i zahvalio se svima koji su uzeli učešće u radu i razvoju ovog umetničkog kolektiva.

Pored izloženih rukotvorina i umetničkih dela posebnu pažnju prisutnih izazvao je i nastup članova sekcije Kluba za starija lica Lazarevac koji su pored igračkih pokazali i svoje vokalne sposobnosti. Izložba će u holu biblioteke „Dimitrije Tucović“ biti otvorena do 21. januara

image_pdfKreiraj PDF dokument

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

error: SADRŽAJ JE ZAŠTIĆEN AUTORSKIM PRAVIMA