Odbojkašice Želje „ispustile“ pobedu u Beogradu

U dramatičnoj prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa za odbojkašice u Beogradu, Crvena zvezda je posle dva sata igre pobedila lajkovački Železničar sa 3:2, po setovima 25:20, 13:25, 21:25, 26:24 i 15:10.

Pri vođstvu od 2:1 u setovima i 24:21 u četvrtom setu, Želja nije iskoristio tri meč lopte, a Zvezda je sa pet uzastopnih poena dobila ovaj period igre, a zatim i tajbrek. Najefikasnije kod Železničara bile su Oluić i Mlađenović sa 22 poena, Savić je imala 15 (8 blokada), a Stanimirović 10. U pobedničkoj ekipi istakle su se Stijepić sa 19, Tasić sa 18 i Vučićević sa 13 poena. Ostaje žal za propuštenom prilikom, ali se treba okrenuti sledećim mečevima jer se igra na tri dobijene utakmice. Naredna je već u utorak 9. aprila u Lajkovcu.

S obzirom na poslednje rezultate, neočekivano je počeo drugi polufinalni duel. Vizura je u Staroj Pazovi savladala domaće Jedinstvo sa 3:2. Takođe uzbudljiv meč, u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu, da bi Vizura dobila peti set na razliku – 16:14.