Košarkaši Kolubare preokretom u Nišu savladali Konstantin

Košarkaši Kolubare još jednom su demonstrirali dominaciju u Drugoj ligi i posle preokreta u Nišu savladali Konstantin rezultatom 87:74. Ova pobeda Lazarevčane vratila je na prvo mesto Druge lige jer je ekipa Napretka pretrpela poraz u 25. kolu. Kolubara će imati priliku da utakmicom u 26. i poslednjem kolu na svom terenu u SRC “Kolubara” osim overe statusa prvoligaša sledeće sezone, osvoji i titulu šampiona, pa će svaka podrška publike biti dobrodošla. Utakmica će biti odigrana u subotu 13. aprila od 18 časova a protivnik je ekipa Proletera iz Zrenjanina.
Foto/ KK Konstantin

Košarkaši Kolubare nisu najbolje otvorili meč 25. kola Druge muške lige u Nišu. Domaćin, ekipa Konstantina je bila odlučnija na terenu i prvu četvrtinu rešila u svoju korist rezultatom 30:18. Kolubara je zaigrala znatno bolje pa je na poluvremenu rezultat smanjen na tri poena u korist domaćih igrača. Drugo poluvreme je zasluženo pripalo Kolubari pa je tim iz Lazarevca sa nova dva boda a zahvaljujući i porazu Napretka ponovo lider tabele.

U poslednjem, 26. kolu, Kolubara će na svom terenu odigrati meč koji će odlučiti o šampionu Druge muške lige. U slučaju pobede nad Proleterom iz Zrenjanina Kolubara će osvojiti titulu pa su uprava kluba i igrači pozvali Lazarevčane da dođu i pomognu svom timu u pohodu na pehar koji bi bio kruna sjajne sezone u drugoligaškom takmičenju. Utakmica će biti odigrana u subotu 13. aprila sa početkom od 18 časova u SRC “Kolubara“. Kakav god ishod ove utakmice bio, Kolubara je sjajnim partijama obezbedila prvoligaški status od naredne sezone.

Nakon 25 odigranih kola, Kolubara je prva sa 45 bodova uz 20 pobeda i 5 poraza, koliko ima i  Napredak na drugom mestu ali sa lošijom koš razlikom od Lazarevčana.