BeogradLazarevacSportVesti

Partizan u osmini finala kupa, dobar otpor Kolubare

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pobedom nad Kolubarom 2:1 (1:0), u Lazarevcu. Strelci za crno-bele u Lazarevcu su bili Nemanja Nikolić u 19. i Armin Đerlek u 49. minutu. Za zeleno crne gol je postigao Stefan Matijević u 76. minutu utakmice.

Fudbaleri Partizana uspešno su započeli odbranu trofeja u Kupu Srbije, pošto su u šesnaestini finala savladali trećeligaša Kolubaru u Lazarevcu sa 2:1. Trener Parnog valjka Zoran Mirković na teren je poslao 10 novih igrača u odnosu na tim koji je započeo derbi, a samo je Nemanja R. Miletić opet bio „starter“. Mirković je čestitao Kolubari na fer i korektnoj igri i poželeo da u nastavku prvenstva ostvari cilj – ulazak  u drugu ligu. Mirković ističe da je očekivao tešku utakmicu u Lazarevcu.

Delovalo je da će Partizan rutinski privesti meč kraju, ali se tim Zorana Mirkovića opustio u finišu, pa je igrač Kolubare Stefan Matijević 15 minuta pre kraja smanjio na 2-1, što je, ispostaviće, se i konačan rezultat utakmice. Crno-beli su i posle neočekivano primljenog gola pokušavali da vrate ona dva gola prednosti, najbliži novom pogotku je bio Armin Đerlek, koji je u nekoliko navrata veoma ozbiljno pripretio, no nije bio uspešan.

Zoran Mirković, trener FK Partizan

Trener Kolubare Dragan Grčić istakao je zadovoljstvo igrom svog tima, čestitao Partizanu prolazak dalje i naglasio da su zeleno-crni znatno bolje igrali u finišu meča.

Dragan Grčić
Dragan Grčić, trener FK Partizan

Fudbalere Kolubare očekuje u nedelju 30. septembra utakmica 7. kola Beogradske lige a u goste dolazi OFK Beograd dok će Partizan naknadno saznati ime protivnika u osmini finala Kupa Srbije.

Kolubara – Partizan 1:2 (0:1)

Stadion: FK Kolubara u Lazarevcu. Gledalaca: 2.500. Strelci: Matijević u 76. minutu za Kolubaru, a Nikolić u 19. i Đerlek u 49. za Partizan. Sudija: Nenad Minaković.

Partizan: Kljajić – Vulićević (od 64. Cucin), N. R. Miletić, Ostojić, Urošević – Kosović, Smiljanić – Đerlek, Ilić (od 74. Janković), Ivanović (od 81. Šćekić) – Nikolić.