Stamenković maestralan u pobedi “krtica”

Predvođeni maestralnim Nikolom Stamenkovićem, rukometaši Kolubare su u komšijskom derbiju pobedili Ub rezultatom 29:21. Mladi prvotimac “krtica” bio je neuhvatljiv za odbranu rivala, pa je na svoj konto upisao čak 11 pogodaka.

Trebalo je Lazarevčanima dosta vremena da uđu u pobednički ritam, pa su to uspeli da učine u finišu prvog dela kada su ostvarili opipljiviju prednost. Na poluvreme se otišlo rezultatom 16:12.

Sastav trenera Vladimira Dragićevića, bio je siguran, dominantan u drugih 30 minuta. Otuda, i rezultatska razlika je rasla u korist domaćina. Kompletan tim Kolubare igrao je čvrsto u odbrani, sa dobro organizovanim napadima, a kada i realizacija ide od ruke, onda i uspeh dođe kao neka vrsta nagrade za prikazanu partiju.

Pored već hvaljenog Stamenkovića, valja istaći da su kapiten Nenadić i Lazar Panovski postigli po četiri gola.

Kolubara je i dalje lider na tabeli Super B lige – Sever i ujedno, jedini tim bez poraza.

Lazarevački rukometaši u okviru 14. kola gostuju Jedinstvu iz Novog Bečeja, a pre toga ih očekuje odloženi meč iz 12. kola u Sivcu protiv istoimenog rivala.