Kolubara predvođena Đenićem do pobede u Jagodini

U, po mnogima, najboljoj partiji ovog proleća, fudbaleri Kolubare su na gostovanju u Jagodini ostvarili sigurnu pobedu nad istoimenim rivalom, rezutatom 3:0.

Zeleno-crni su ovim trijumfom, ostali u najužem krugu timova koji će pokušati da se domognu drugog mesta, koje garantuje selidbu među superligaše.

Mogli su učenici trenera Zorana Milinkovića, do prednosti još u prvih 45 minuta, ali mreža “ćurana” je ostala mirna. Taj period obeležila je povreda napadača Kolubare Marka Pavićevića, pa ga je već u 19. minutu zamenio Đenić.

“Rudari” u nastavku lomili otpor domaćina, stvarali šanse, a onda na scenu stupa stari lisac Dejan Đenić. Prekaljeni golgeter, sa dva gola obezbedio je kapital Kolubari. Miloš Đokić, samo je potvrdio važnu pobedu u Pomoravlju. Trijumf je mogao da bude i ubedljivi, dok su Jagodinci sporadično pretili, ali sve je to delovalo bezidejno. Pored strelaca, dobar utisak u redovima lazarevačkog prvoligaša ostavili su i ostali prvotimci.

Kolubara je na trećem mestu sa 38 bodova, pet manje od trenutno drugoplasiranog novosadskog Kabela. Već u četvrtak zeleno-crni na svom terenu dočekuju ekipu Železničara iz Pančeva. Početak utakmice predviđen je za 17 časova.