TENT i Ub odlučuju o šampionu države!

Pobedom nad Partizanom od 3:1 u majstorici polufinala plej-ofa za prvaka Srbije, odbojkašice TENT-a su se plasirale u finale, gde će se sa Ubom boriti za šampionsku titulu.

Duel u obrenovačkoj hali sportova obilovao je uzbuđenjima u sva četiri seta. Duel dva kvalitetna sastava, zaslužio je epitet finale pre finala, jer ga je krasilo sve ono što odbojku svrstava u red najnepredvidljivijih sportova.

Dobro su Beograđanke otvorile utakmicu, nanizale nekoliko poena i stekle prednost od četiri-pet poena razlike. Onda se bude domaće igračice, izjednačuju i uspevaju da prvi set dobiju u produžetku. Ishod prvog seta, kao da je malo sputao ekipu Partizana, što “energetičarke” koriste i dupliraju vođstvo. Ipak, treći set pripada crno-belima i meč se vraća u rezultatsku neizvesnost.

Pobednik i putnik u finale, dobijen je u četvrtom setu. Ponovo je bilo dosta uzbuđenja, servis grešaka, ali i lepih poena. Obrenovčanke su manje grešile i uspele da treću utakmicu polufinala mirno privedu kraju i na kraju ostvare veliku pobedu koju su znale da proslave.

Sada nas očekuje prava odbojkaška poslastica, finale u trci za šampionsku titulu Srbije. Megdan će da podele komšince iz Uba i Obrenovca. Jedino će publika da bude uskraćena za istinsko uživanje.