Dinamik krupan zalogaj za Lazarevčane

Košarkaši Kolubare poraženi su u odloženoj utakmici iz 9. kola u Mionici od ekipe Dinamika rezultatom 82:74. I pored ogromne želje, izabranici trenera Marka Dimitrijevića, nisu uspeli u nameri da stignu do sedme pobede u ovogodišnjem prvenstvu.

U prvih deset minuta igralo se koš za koš. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi Lazarevčani na prvi dvominutni odmor otišli sa vođstvom od 26:24. Druga deonica donala je čini se, prevagu kada je reč o konačnom ishodu. Kao da se nervoza uvukla među zeleno-crne, dok su gosti pogađali iz svih pozicija. Njima je pripala druga četvrtina sa 23:11. To je ujedno bilo i dovoljno za osetnu prednost na poluvremenu – 47:37.

I treći period sastav Dinamika je bolje otvorio, ali je u finišu tog dela, Kolubara nastojala da smanji zaostatak. I uspeli su uslovno domaćini na ovom meču, da spuste razliku na samo minus dva 57:59. Ubrzo, usledila je trojka Beograđana, koji su na predah otišli sa plus pet.

Četvrta četvrtina bila je po ukusu Dinamika koji je čuvao prednost i mirno utakmicu vodio u završnicu. Prednost je iznosila od pet do devet koševa razlika. “Rudari” su bili uporni, ali nije sve išlo kako su zamišljali. Na kraju gosti su radovali pobedi rezultatom 82:74.

Kod Kolubare najefikasniji je bio Vuk Đorđević sa 17 koševa, a Vitković i Simić su ubacili po 16 poena. Kod Dinamika istakao se Mert sa 19 postignutih pogodaka.

Lazarevački košarkaši sada imaju skor od šest pobeda i isto toliko poraza. U subotu, Kolubara takođe u Mionici igra meč sa ekipom Vršca. Početak u 19 časova.