BeogradLazarevacVesti

Donacija didaktičkog materijala Vokine škole korisnicima Dnevnog boravka za decu i omladinu sa smetnjama u razvoju

Učenici i nastavnici Osnovne škole „Vojislav Voka Savić“ godinama unazad ostvaruju izuzetnu saradnju sa korisnicima Dnevnog centra za decu i omladinu sa smetnjama u razvoju. Oni su korisnicima Dnevnog centra uručili didaktički materijal u sklopu obeležavanja 130 godina od postojanja škole koja ovaj jubilej nizom manifestacija obeležava tokom cele nedelje. Humana akcija dodele školskog pribora ovoj ustanovi uspešno se organizuje duži niz godina.

Nizom manifestacija učenici i nastavno osoblje tokom ove sedmice obeležavaju značajan jubilej – 130 godina postojanja Osnovne škole „Vojislav Voka Savić“. U sklopu tih aktivnosti, oni su korisnicima Dnevnog centra za decu i omladinu sa smetnjama u razvoju uručili didaktički materijal. Ova akcija se organizuje godinama unazad i obično se sprovodi tokom leta ali su učenici i nastavnici odlučili da pribor dodele i u sklopu proslave jubileja ove škole.

Kao i ranijih godina korisnici Dnevnog centra su sa oduševljenjem dočekali drugare i njihove poklone. Rukovodilac Dnevnog centra Dragana Tomović izrazila je zahvalnost učenicima i nastavnicima OŠ „Vojislav Voka Savić“ na donaciji. Ona je istakla da ova ustanova godinama unazad ima izuzetno uspešnu saradnju sa „Vokinom“ školom.

Zoran Protić, direktor OŠ "Vojislav Voka Savić"
Zoran Protić, direktor OŠ „Vojislav Voka Savić“

Osim humanitarnog karaktera, ova akcija ima dodatnu težinu jer su učenici „Vokine“ škole imali priliku da se druže sa korisnicima Dnevnog centra i na taj način podstaknu njihovu socijalizaciju u našem društvu.

image_pdfKreiraj PDF dokument

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

error: SADRŽAJ JE ZAŠTIĆEN AUTORSKIM PRAVIMA