Fudbalerke Srbije deklasirale Severnu Makedoniju u Lazarevcu

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je ubedljivim rezultatom 8:1 reprezentaciju Severne Makedonije u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će biti odigrano u julu 2021. godine u Engleskoj.

Utakmica Srbija - Severna Makedonija

Utakmica petog kola kvalifikacija je odigrana u Lazarevcu, na stadionu Fudbalskog kluba Kolubara. Srpske reprezentativke imaju devet bodova, tri pobede i dva poraza. Izabranice selektora Predraga Grozdanovića odigraće 10. marta u Antaliji prijateljski duel protiv selekcije Belorusije, dok ih meč šestog kola kvalifikacija protiv Kazahstana očekuje 11. aprila.

Publika na stadionu Kolubare

Fudbalerke Srbije borbu za plasman na Evropsko prvenstvo nastavile su na stadionu Kolubare u Lazarevcu i ubedljivim rezultatom 8:1 savladale Severnu Makedoniju. Naš tim odlično je počeo utakmicu i već nakon osam minuta bilo je 2:0 za Srbiju. Možda prelomni trenutak desio se u 39. minutu, kada je isključena igračica gostujuće reprezentacije. Prikazanom igrom u Lazarevcu bio je zadovoljan selektor Srbije Predrag Grozdanović.

Predrag Grozdanović

U šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo fudbalerke Srbije će ugostiti Kazahstan. Selektor Grozdanović se nada dobrom meču i pobedi naše reprezentacije. On se zahvalio navijačima na podršci i najavio da će Srbija 10. marta odigrati prijateljsku utakmicu sa Belorusijom, kako bi se tim što bolje pripremio za nastavak kvalifikacija.

Fudbalerke Srbije

U dosadašnjem delu kvalifikacija Srbija je zabeležila tri pobede i dva poraza.

Proslava pogotka

Srbija se nalazi u Grupi G sa selekcijama Francuske, Kazahstana, Severne Makedonije i Austrije. Na Evropskom prvenstvu će učestvovati 16 selekcija, prvoplasirane iz kvalifikacija i tri najbolje drugoplasirane, a ostalih šest selekcija boriće se u oktobru ove godine za još tri mesta koje vode na Evropsko prvenstvo koje će biti održano u Engleskoj.