Košarkaši Kolubare poklekli u komšiluku

Košarkaši Kolubar poraženi su u 20. kolu Košarkaške lige Srbije u Valjevu od domaćeg Metalca rezultatom 66:63. Na taj način, domaćini su se revanširali Lazarevčanima za poraz u prvom delu prvenstva.

Ispostavilo se da prednost na poluvremenu 39:35, odnosno dobro izdanje u drugoj četvrtini uz egal stanje u trećoj, nije bilo dovoljno zeleno-crnima da se raduju u komšijskom derbiju. Na drugoj strani, igrači Metalca su bili strpljiviji i precizniji u poslednjoj deonici utakmice i uspeli su da stignu do za njih, vrlo važne pobede.

“Rudare” je realizatorski i na ovom meču predvodio kapiten Nikola Simić, sa postignutih 18 poena, dok je Čojbašić ubacio 11, Đorđević 10, Gašić 8, Vitković 7, Žad 5 i Šparović 4 koša.

Sa nekoliko slabijih izdanja u poslednje vreme, učenici trenera Marka Dimitrijevića, pokvarili su poziciju na tabeli. Sada su Lazarevčani bliži borbi za opstanak, a ne tako davno, bili su ozbiljan konkurent za mesto među vodećim ekipama.

U sledećem kolu Kolubara na svom parketu dočekuje ekipu Pirota.