Košarkaši Kolubare prekinuli niz neuspeha

Konačno – pobeda. Košarkaši Kolubare savladali su ekpu Dunava rezultatom 77:59 u okviru 23. kola Košarkaške lige Srbije. Na taj način, Lazarevčani su prekinuli neugodnu nisku od čak šest uzastopnih poraza i zabeliži li su važne bodove u trci za opstanak.

Košarkaši Kolubare

I ova utakmica imala je čudan tok. Naime, posle prvog poluvremena gosti su imali prednost od četiri koša razlike. Na kraju druge četvrtine, rezultate je glasio 40:35 u koristekipe iz Starih Banovaca.

Pobednik je praktično rešen u trećem delu, kada su zeleno-crni dodali gas, i ako ništa drugo, ono bar na kratko prikazali partiju koja ih je krasila na startu prvenstva. Ponovo je blistao kapiten Nikola Simić, koji je svoj tim uspešnim šuterskim učinkom vodio ka trijumfu. U trećem periodu meča, Lazarevčani su sjajnom odbranom dozvolili rivalu da ubaci samo pet koševa, dok je Kolubara zabeležila 24. Poslednja deonica bila je rutisnko odrađivanje posla.

Nikola Simić

Pored već hvaljenog Simića oji je upisao 26 poena, u domaćem sastavu u strelce su se upisivali: Gašić 17 koševa, Vitković 9, Vukašin Sinđelić 8, Žad 6,Vuletić 4, Šparović, Čojbašić sa po 3 i Đorđević 1 poen.

Posle ovog kola Kolubara ima saldo od devet pobeda i 14 poraza. U narednom kolu “rudare” očekuje gostovanje u Beogradu ekipi Dinamika.