Lajkovčanke ostale bez polufinala

Iznenađenje u majstorici. Odbojkašice Partizana su kao gošće savladale lajkovački Železničar sa 3:2 u trećoj utakmici četvrtfinala plej-ofa za prvaka države.

U sjajnom i pre svega, neizvesnom meču, Beograđanke su uspele da eliminišu sastav „dizelke“ koji je po mnogima bio glavni kandidat da se okiti naslovom prvaka Srbije. Domaćem timu nije pomogla ni činjenica da je prva dva seta rešio u svoju korist, kao i to, da je i na ovoj utakmici blistala sjajna Ana Bjelica, koja je ostvarila učinak od 24 poena. Opet, igračice Partizana se nisu predavale, pa su već u trećem setu, bile više nego ubedljive kada je bilo 25:13.

Taj rezultat, ispostavilo se na kraju, kao da je okovao ruke i noge igračima Železničara, što su gošće znalački iskoristile i posle izjednačenja i uspešno odigranog petog odlučujućeg seta, napravile veliki, ogroman podvig.

Poznata su tri učesnika polufinala. Pored Partizana to su Ub i Jedinstvo iz Stare Pazove. Četvrti učesnik naredne runde biće poznat posle revanš meča Srem – TENT. Taj duel je na programu u ponedeljak 15. marta u 19.30 časova. U prvoj utakmice pobedile su Obrenovčanke sa 3:0.