BeogradLazarevacSportVesti

Novi Pazar – Kolubara 92:76

Izgledalo je, bar na osnovu prve dve četvrtine, da lazarevački košarkaši mogu do pobede na teškom gostovanju. Pa ipak, bila je to samo loša najava. Kolubara je poražena od Novog Pazara rezultatom 92:76.

Počeli su “rudari” dobro duel na teškom gostovanju. Hrabro su Lazarevčani ušli u meč sa Pazarcima i u prvih deset minuta, nagovestili su da bi mogli da stignu do nove pobede u sezoni. Posle prvog perioda sastav trenera Marka Dimitrijevića, imao je plus tri – 19:16. I narednoj četvrtini zeleno-crni su dominirali. Kapitena Simića uspešno su dopunjavali Vitković, Đorđević, Sinđelić i Vuletić, dovoljno da se ode na odmor sa solidnih osam poena prednosti – 40:32.

Sledi deonica u kojoj Novi Pazar uspeva, ne samo da stigne prednost gostiju, već i da napravi potpuni preokret i na poslednji dvominutini odmor ode sa 65:60. Ali, ovde valja istaći, da je domaći tim u tih deset minuta postigli 33 koša, dakle, jedan više nego u dve prethodne četvrtine.

Pazarci su dominirali i u narednih deset minuta, pa Kolubara nije mogla da uhvati priključak, što je domaći sastav dovelo da ubedljive i potpuno zasluženog trijumfa.

Posle ove utakmice Lazarevčani ima sedam pobeda i isto toliko poraza.

NOVI PAZAR: Ilić 11, Patrik 20, Islamović 4, Muratović 24, Karter 8, Đulović 2, Numanović 13, Mek Klur 10, Kulunđić, Nešović, Mikavica.

KOLUBARA: Šparović 8, Vuletić 7, Vitković 13, Gašić 5, V. Sinđelić 6, Simić 16, Đorđević 14, Živković, Čojbašić 4, Plavša.