Važna pobeda Futsal kluba Kolubara

Futsal klub Kolubara zabeležio je važnu pobedu u 18. kolu Druge futsal lige Srbije savladavši na domaćem terenu ekipu Sportskog kluba Ekonomist iz Beograda rezultatom 7 : 5. Nakon ove utakmice Kolubara se nalazi na 8. mestu sa osvojenih 19 poena a lider tabele je Zemun Samo pravo. Do kraja prvenstva ostalo je da se odigra još 4 kola a u sledećem Kolubara gostuje u Sopotu.

Utakmica protiv Ekonomista bila je važna u borbi da se zadrži drugoligaški status. Kolubara je dobro počela utakmicu, povela je sa 1 : 0 a potom i 2 : 1. Međutim, Ekonomist je zaigrao bolje i na prvom poluvremenu gosti su imali prednost 3 : 2. U drugom delu utakmice Kolubara je zaigrala znatno bolje i za nekoliko minuta dala četiri gola što je, ispostavilo se, bilo dovoljno za tri nova važna boda. Predsednik Futsal Kluba Kolubara Saša Žujović ovom prilikom čestitao je lazarevačkim košarkašima ulazak u Košarkašku ligu Srbije.

Pre pobede nad Ekonomistom Kolubara je imala četiri uzastopna poraza pa će ovaj trijumf svakako uticati na igrače i njihovo samopouzdanje.

19. kolo Druge futsal lige Srbije na programu je 5. aprila a ekipa Kolubare će gostovati u Sopotu.